0002772 grafika protetyka wer1_1

Utrata zęba to nie koniec świata. Nowoczesne technologie pozwalają na zrekonstruowanie uzębienia pacjenta i stworzenie protetycznego szkliwa, które w wyglądzie i użyteczności niczym nie będzie różniło się od oryginału. Każdy pacjent potrzebuje indywidualnego podejścia do leczenia, dlatego w Nugat oferujemy kilka rodzajów terapii protetycznej.

Większość pacjentów preferuje protezy ruchome. Te całościowe sprawdzą się najlepiej u osób starszych, ponieważ są kompletne, można je łatwo wyczyścić oraz usunąć z jamy ustnej. Dla osób z częściowymi ubytkami proponujemy protezy szkieletowe częściowe, zapinane na klamry. Są montowane na zachowanych przez pacjenta fragmentach szkliwa.

Dla pacjentów z pojedynczymi ubytkami zębów lub długo nieleczonych, z zanikiem kości w szczęce polecamy terapię implantologiczną. Pozwala ona na odbudowę tkanki kostnej w żuchwie poprzez zamontowanie w niej stymulujących wzrost kości implantów. Zarówno na implancie, jak i naturalnym korzeniu zęba można zastosować koronę cyrkonową lub porcelanową, której barwa i kształt zostaną stworzone indywidualnie, na potrzeby pacjenta.