Implanty zębowe

Implanty zębowe pozwalają na trwałe uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą śrub wkręcanych do kości, które pełnią rolę korzeni. Drugą, widoczną częścią są przymocowywane do śrub korony. Co ważne założenie implantów stomatologicznych nie wymaga szlifowania prawdziwych zębów, a ich odcień dopasowywany jest do naturalnego koloru uzębienia. Ogromną zaletą implantów jest też to, że są one wykonywane z materiałów antyalergicznych i zatrzymują proces zanikania kości szczękowej.

Rodzaje implantów zębowych

Implanty zębowe dzielą się na różne rodzaje m.in. pod względem głębokości ich umieszczenia, rozmiaru oraz materiału. W pierwszym przypadku można wyróżnić implanty śródkostne, mocowane w obrębie kości budującej szczękę lub żuchwę. Innym rodzajem są implanty podokostnowe, umiejscawiane bezpośrednio pod dziąsłem. Jeżeli natomiast chodzi o rozmiar, to do najpowszechniejszych modeli należą implanty o średnicy 2,5-4,2 mm, jednak nie wyklucza to możliwości założenia form mniejszych (nawet 2 mm) lub większych (do 6 mm). Ponadto implanty zębowe mogą być np. tytanowe, a więc wykonane z metalu obojętnego, przyjmowanego przez każdy organizm ludzki. Pochodnym rodzajem są cyrkonowe, zwane również ceramicznymi, wyróżniające się dużą odpornością na ścieranie czy zmiany temperatury w jamie ustnej. Więcej na temat implantów zębów mogą Państwo znaleźć na naszym blogu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani założeniem implantów zębowych, zapraszamy do kontaktu. Postaramy się umówić Państwa jak najszybciej na wizytę w klinice Nugat No9 na Ursynowie. Z chęcią odpowiemy też na wszystkie Państwa pytania.