Ortodoncja

Usługi w zakresie ortodoncji

Ortodoncja jest specjalnością stomatologiczną, które skupia się na prewencji, diagnostyce i leczeniu nieprawidłowości w obrębie twarzy i zębów. Leczenie ortodontyczne poprawia nie tylko wadę zgryzu, ale także uśmiech. Nieleczone wady zgryzu mogą powodować nadmierne ścieranie się zębów, zły stan zdrowia dziąseł, próchnicę zębów, niekorzystny wzrost w obrębie szczęk.

Ortodontyczne usługi medyczne świadczone w klinice NUGAT:

 • Wczesne leczenie
 • Ortodoncja „dorosłych”
 • Clear Aligner vs Invisilign
 • Damon
 • Insignia
 • Tradycyjne Aparaty stałe
 • Aparaty estetyczne

Wczesne leczenie

Najlepiej, gdy ortodonta widzi małego pacjenta w wieku 5-7 lat, aby doradzić czy wymagane jest leczenie ortodontyczne. Wyrzynające się pierwsze stałe zęby trzonowe oraz siekacze mogą już ujawnić stłoczenia, zgryz krzyżowy lub inne problemy. Gdy leczenie rozpoczyna się wcześnie, ortodonta może wpłynąć na prawidłowy rozwój szczęk, a także na kierunek wyrzynania stałych zębów. Wczesne leczenie może również regulować szerokość górnych i dolnych łuków zębowych, odtworzyć miejsce dla zębów stałych, uniknąć konieczności ekstrakcji zębów stałych, wyeliminować nawyk nieprawidłowego połykana lub problemów z wymową . Innymi słowy, na wczesne leczenie może wyeliminować, albo ułatwić późniejsze leczenie.

Leczenie dorosłych

Leczenie ortodontyczne może być skuteczne w każdym wieku, a dorośli docenią korzyści płynące z pięknego uśmiechu. Leczenie dorosłych dzieli się na dwie główne kategorie: ortodoncja konwencjonalna (aparaty stałe) i niewidoczne szyny (Clear Aligner , Invisalign).

Aparat DAMON

Damon system zmienił sposób, w jaki traktujemy pacjentów ortodontycznych. Rewolucyjny postęp prac w krótszym czasie, znacznie bardziej komfortowe leczenie niż kiedykolwiek wcześniej.

Pacjenci zauważają zmiany w uśmiechu już w ciągu kilku pierwszych tygodni leczenia, by ostatecznie osiągnąć piękny uśmiech, który będzie trwać przez całe życie.

Korzyści z systemu Damon:

 • Szybki czas leczenia. W zależności od przypadku, może to oznaczać oszczędności wielu miesięcy. Po analizie Twoich potrzeb, będziemy w stanie zapewnić Państwu plan leczenia, który sprawi, że uśmiechniesz się już wkrótce!
 • Aparat Damon umożliwia swobodę ruchów zębów – co skutkuje szybszymi wynikami z użyciem łagodniejszych sił (mniejsza wrażliwość zębów w trakcie leczenia aparatem stałym)
 • Mniej wizyt w gabinecie – Możemy zmniejszyć potrzebę wielu czasochłonnych i skomplikowanych procedur , które są używane w tradycyjnych aparatach
 • Eliminuje konieczność ekstrakcji (w większości przypadków)
 • Mniejszy dyskomfort niż tradycyjne aparaty – zamki Damon są małe, bardzo wygodne i łatwe do utrzymania w czystości
 • Brak konieczności użycia dodatkowy aparatów nk Hyrax czy Headgear.

Aparaty Estetyczne

Aparaty estetyczne mające zamki w kolorze zębów stają się coraz bardziej popularne. Ich kolor oraz przezierność sprawiają, że są niezauważalne. Materiały te są niezwykle silne i można je stosować w niemal każdych warunkach. Dla pacjentów z alergią na metale, w szczególności nikiel, a także dla tych którzy preferują zamki pozbawione metali, zamki ceramiczne są doskonałą alternatywą dla zamków metalowych.

Przez wiele lat ortodonci wykorzystywali zamki metalowe, aby wyrównać zęby u dzieci, młodzieży i dorosłych. Mimo skuteczności leczenia tymi aparatami, może to być kłopotliwe dla pacjentów dbających o estetykę.

Aparaty Tradycyjne

Wykonane z wysokiej jakości stali nierzewnej zamki są połączone łukiem są najbardziej konwencjonalna metodą leczenia wad zgryzu. Dzieci uwielbiają możliwość noszenia kolorowych gumeczek na zębach.

Najbardziej zaawansowana technologia

Jak odciski palców, Twój uśmiech jest wyjątkowy. Dlaczego więc, Twoje leczenie ortodontyczne nie może być? Wyobraź sobie, idąc do sklepu szukasz leku na ból głowy, znajdujesz lek konkretnie dla Ciebie. Całkiem fajne, prawda? To jest właśnie to, co robi Insignia dla aparatu … prawdziwie dostosowane podejście do leczenia ortodontycznego.

100% niestandardowe zamki i łuki

Insignia jest to zaawansowane oprogramowanie, które twój ortodonta wykorzystuje, aby stworzyć plan leczenia dostosowany do unikalnego uśmiechu. W rezultacie, masz w 100% dostosowane zamki i łuki do swoich zębów. W przeciwieństwie do 99% tradycyjnych zamków na rynku, które są ogólne i wyprodukowane, aby zmieścić wszystkie zęby, Insignia jest tak wyjątkowy, jak jesteś Ty. I to jest to niestandardowe podejście, które powoduje szybsze, bardziej precyzyjne leczenie.

Szybkie, wygodne Leczenie

Leczenie „Insignia” jest dostosowane do indywidualnego pacjenta. Każdy zamek jest wytworzony z największą dokładnością, aby mieć wpływ na ruch zębów w najbardziej optymalny sposób. Skutkuje to mniejszą liczbą wizyt w gabinecie, krótszymi wizytami i krótszym czasem leczenia.

Zacznij od końca w myślach

Czy nie byłoby miło, aby zobaczyć, jak Twój uśmiech będzie wyglądał zanim jeszcze założysz aparat? Cóż, z Insignia jest teraz możliwe. Wykorzystując prezentację 3-D pożądanej pozycji zębów, Insignia, uwzględniając doświadczenie prowadzącego lekarza ortodonty, bierze pod uwagę symetrię twarzy i możliwości optymalizacji planu leczenia, co pozwala na wizualizację gotowego wyniku, zanim jeszcze będzie założony aparat.

Precyzyjne, przewidywalne wyniki

Wreszcie, plan leczenia opracowany przez ortodontę przy użyciu Insignia wykorzystuje najdrobniejsze szczegóły, zapewnia szybkie, precyzyjne i przewidywalne wyniki.

Certyfikowani specjaliści

Ortodonci Insignia są członkami grupy wybranych którzy przeszli dodatkowe szkolenia i certyfikacji, aby zapewnić najlepszą dostępną opiekę nad pacjentem i piękny uśmiech dla Ciebie.