Ortodoncja

Usługi w zakresie ortodoncji

Ortodoncja jest specjalnością stomatologiczną, która skupia się na prewencji, diagnostyce i leczeniu nieprawidłowości w obrębie twarzy i zębów, pozwalających na eliminację wady zgryzu. Korygowanie nieprawidłowości zębowych ma na celu zarówno względy wizualne, a więc piękny prosty uśmiech, jak i zdrowotne. Należy pamiętać, że nieleczone wady zgryzu mogą powodować nadmierne ścieranie się zębów, zły stan zdrowia dziąseł, próchnicę zębów, a także ich nieprawidłowy wzrost w obrębie szczęki.

Ortodontyczne usługi medyczne świadczone w klinice NUGAT:

  • wczesne leczenie – przeznaczone dla dzieci w wieku już 5-7 lat. Badanie uzębienia u tak młodych pacjentów pozwala na analizę pierwszych wyrzynających się zębów stałych, co ułatwia późniejsze leczenie. We wczesnym leczeniu ortodonta może wpływać na prawidłowy rozwój szczęk i kierunek wyrzynania się zębów stałych, a ponadto jest też w stanie uregulować szerokość górnych i dolnych łuków zębowych, odtworzyć miejsce dla zębów stałych, uniknąć konieczności ekstrakcji zębów stałych, a także wyeliminować nawyk nieprawidłowego połykana lub problemów z wymową,
  • ortodoncja dla dorosłych – leczenie, które pozwala odwrócić niekorzystne zmiany, trwa średnio 2-2,5 roku i oprócz wyprostowania uśmiechu może prowadzić m.in. do poszerzenia łuku zębowego, co prowadzi często do nadania rysom twarzy większej symetryczności.

Leczymy za pomocą:

  • tradycyjnych aparatów stałych,
  • przezroczystych nakładek Clear Aligner lub Invisilign,
  • systemu Damon – pasywnych zamków samoligatorujących,,
  • oprogramowania Insignia – technologii komputerowej.