Aparat INVISALIGN – charakterystyka

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety, często jego estetykę zaburzają różnego rodzaju wady zgryzu, powodowane zarówno przez zaniedbania, jak i uwarunkowania genetyczne. Takie mankamenty mogą wpływać negatywnie na nasz wygląd i ogólne dobre samopoczucie, dlatego warto je zniwelować. Obecnie do dyspozycji mamy wiele metod, które pomagają nam uzyskać spektakularne efekty. Jedną z nich jest aparat Invisalign, który zmienił już życie wielu osób.

Aparat Invisalign – charakterystyka

Aparata Invisalign to jedna z najnowszych metod, od niedawna dostępna także w naszym kraju. Innowacyjna forma nakładek sprawia, że jest on niemal niewidoczny i nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Nakładki dopasowywane są indywidualnie do szczęki pacjenta, a początkiem leczenia jest zawsze dogłębny wywiad przeprowadzany przez lekarza. Korekta zgryzu odbywa się za pomocą przezroczystych, wymiennych alignerów, które w komfortowy sposób prostują nasze zęby. Nakładki wykonane są z higienicznego, termoplastycznego tworzywa, które dopasowuje się do naszych potrzeb i nie powoduje podrażnień, czy dyskomfortu w jamie ustnej. Terapia podzielona jest na kilka etapów, a każdy z nich odbywa się pod okiem specjalisty.

Zalety rozwiązania Invisalign

Podstawową zaletą innowacyjnej metody Invisalign jest krótszy czas leczenia wad zgryzu. Nie oznacza to jednak, że efekty końcowe są mniej zadowalające, niż w przypadku tradycyjnego aparatu. Pacjenci, którzy skorzystali z metody nakładkowej potwierdzają, że Invisalign pozwala osiągnąć piękny uśmiech, o jakim zawsze marzyli. Inna bardzo ważna zaleta to komfort wynikający ze specyfiki nakładek. Jak wspomnieliśmy, są one przezroczyste, a dzięki temu prawie niedostrzegalne. Ich estetyka sprawia, że czujemy się pewniej w każdej sytuacji, a dodatkowo innowacyjna forma, która pozwala na ich wyjmowanie sprawdzi się w przypadku uroczystości rodzinnych, czy spotkań biznesowych. Ruchomość aparatu Invisalign umożliwia nam także lepszą dbałość o stan jamy ustnej – oczyszczanie zębów odbywa się po wcześniejszym wyjęciu nakładek, co pozwala na kompleksowe usunięcie drobinek pokarmu. Nowoczesny materiał z jakiego wykonano aparat sprawa, że ryzyko drobnych urazów i uszkodzeń jest zniwelowane niemal do zera. W przeciwieństwie do standardowych aparatów wykonanych z metalu, Invisalign nie uciska i nie powoduje dyskomfortu, dlatego polecany jest osobom w każdym wieku.

 

No Comments Yet.

Leave a comment