Implanty zębowe

Implanty zębowe pozwalają na trwałe uzupełnienie braków w uzębieniu za pomocą śrub wkręcanych do kości, które pełnią rolę korzeni. Drugą, widoczną częścią są przymocowywane do śrub korony. Co ważne założenie implantów stomatologicznych nie wymaga szlifowania prawdziwych zębów, a ich odcień dopasowywany jest do naturalnego koloru uzębienia. Ogromną zaletą implantów jest też to, że są one wykonywane z materiałów antyalergicznych i zatrzymują proces zanikania kości szczękowej.

Rodzaje implantów zębowych

Implanty zębowe dzielą się na różne rodzaje m.in. pod względem głębokości ich umieszczenia, rozmiaru oraz materiału. W pierwszym przypadku można wyróżnić implanty śródkostne, mocowane w obrębie kości budującej szczękę lub żuchwę. Innym rodzajem są implanty podokostnowe, umiejscawiane bezpośrednio pod dziąsłem. Jeżeli natomiast chodzi o rozmiar, to do najpowszechniejszych modeli należą implanty o średnicy 2,5-4,2 mm, jednak nie wyklucza to możliwości założenia form mniejszych (nawet 2 mm) lub większych (do 6 mm). Ponadto implanty zębowe mogą być np. tytanowe, a więc wykonane z metalu obojętnego, przyjmowanego przez każdy organizm ludzki. Pochodnym rodzajem są cyrkonowe, zwane również ceramicznymi, wyróżniające się dużą odpornością na ścieranie czy zmiany temperatury w jamie ustnej.

Jeżeli są Państwo zainteresowani założeniem implantów zębowych, zapraszamy do kontaktu. Postaramy się umówić Państwa jak najszybciej na wizytę w klinice Nugat No9 na Ursynowie. Z chęcią odpowiemy też na wszystkie Państwa pytania.