Ortodoncja

Ortodoncja jest specjalnością stomatologiczną, które skupia się na prewencji, diagnostycei i leczeniu nieprawidłowości w obrębie twarzy i zębów. Leczenie ortodontyczne poprawia nie tylko wadę zgryzu, ale także uśmiech. Nieleczone wady zgryzu mogą powodować nadmierne ścieranie się zębów, zły stan zdrowia dziąseł, próchnicę zębów, niekorzystne wzrostu w obrębie szczęk.

Ortodontyczne Usługi medyczne świadczone Naszej Klinice:

 • Wczesne leczenie
  Najlepiej, gdy ortodonta widzi małego pacjenta w wieku 5-7 lat, aby doradzić czy wymagane jest leczenie ortodontyczne. Wyrzynające się pierwsze stałe zęby trzonowe oraz siekacze które mogą ujawnić  stłoczenia, zgryz krzyżowy oraz inne problemy. Gdy leczenie rozpoczyna się wcześnie, ortodonta może wpłynąć na prawidłowy rozwój szczęk, a także na  kierunek wyrzynania stałych zębów. Wczesne leczenie może również regulować szerokość górnych i dolnych łuków zębowych, odtworzyć miejsce dla zębów stałych, uniknąć konieczności ekstrakcji zębów stałych, wyeliminować nawyk nieprawidłowego  połykana lub  problemów z wymową . Innymi słowy, na wczesne leczenie może wyeliminowac, albo ułatwić późniejsze leczenie.
 • Ortodoncja „dorosłych”
  Leczenie ortodontyczne może być skuteczne w każdym wieku, a dorośli docenią korzyści płynące z pięknego uśmiechu. Leczenie dorosłych dzieli się na dwie główne kategorie: ortodoncja Konwencjonalna (aparaty stałe) i niewidoczne szyny (Clear Aligner , Invisalign).
 • Clear Aligner vs Invisilign
 • Damon
  Damon system zmienił sposób, w jaki traktujemy pacjentów ortodontycznych. Rewolucyjny postęp prac w krótszym czasie, znacznie bardziej komfortowe leczenie niż kiedykolwiek wcześniej. więcej
 • Insignia
  Insignia jest to zaawansowane oprogramowanie, które twój ortodonta wykorzystuje, aby stworzyć plan leczenia dostosowany do unikalnego uśmiechu. W rezultacie, masz w 100% dostosowane zamki i łuki do swoich zębów. więcej
 • Tradycyjne Apparaty stałe